img

Bir önceki blog yazımızda rahatlık ve sağlığımız için neden ‘pamuklu kumaş’ tercih etmemiz gerektiğinden bahsetmiştik. Bu sefer kullanım açısından bir sürü artısı olan Modal kumaşla ilgili kısa bir yazı hazırladık. 


Modal, yumuşak ve uzun ömürlü bir malzeme oluşturabilmek için çoğunlukla diğer elyaflarla birleştirilen ‘yarı sentetik’ bir kumaştır. Aynı zamanda modal, kayın ağacının selülozundan yapılmış biyo bazlı bir kumaştır. Kayın ağaçları büyümek için fazla su gerektirmez. Üretimi aşamasında az su tüketimi sağlanır. Bu nedenle Modal, çevre dostu bir kumaş olarak kabul edilir. Kumaşın özelliklerinden biraz daha bahsetmemiz gerekirse, en öne çıkanlar kesinlikle şunlar olacaktır: 

• Esneklik: Modal kumaşların esnekliğinin fazla olması, tişörtler ve iç çamaşırı gibi ürün grupları için onu en ideal kumaşlardan biri yapar. 

• Yumuşaklık: Modal kumaşların en belirgin özellikleri de ipeksi bir yumuşaklık ve pürüzsüzlüğe sahip olmalarıdır. 

• Dayanıklılık: Sıkı dokuma ve uzun lifleri nedeniyle modal, yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır ve nem transfer özelliği yüksektir.


Bu özellikleri göz önünde bulundurursak, modal kumaşın niye bu kadar tercih edildiğini anlamak pek de zor olmayacaktır. Gün boyu giydiğimiz iç çamaşırlarımızın bize ultra rahatlık ve ultra yumuşaklık hissi sağlaması kulağa çok iyi gelmiyor mu? Brix by Üçdal olarak size üst düzey konfor sunan Modal Ürün Grubu’nu hazırladık! %47 Pamuk, %47 Modal ve %6 Lycra içeriğine sahip ürünlerimiz sayesinde gün içinde kendinizi hem rahat hem de çok hafif hissedeceksiniz… Migros’larda ve Migros Sanal Market’lerde bulabileceğiniz Brix ürünlerini incelemeyi unutmayın. 


Brix, Bilinçli Tercihiniz…